راه‌اندازی دستگاه‌های خودپرداز با تشخیص چهره توسط بانک بازرگانان چین

به گزارش South China Morning Post، بانک بازرگانان چین اعلام کرده که دستگاه‌های خودپرداز با تشخیص چهره را در 9 دستگاه خودپرداز شهر شنزن در مرز چین و هنگ کنگ پیاده سازی و اجرا کرده است. این کمپانی گفته است به زودی اجرای دستگاه‌های خودپرداز با نرم افزار تشخیص چهره را در سراسر این شهر گسترش خواهد داد.

این ویژگی مشتریان را قادر می‌سازد که از تصویر آنها در حالت real time توسط دستگاه تصویربرداری شود، که پس از آن با عکس ذخیره و تایید شده آن شخص در پایگاه داده بانک مقایسه خواهد شد. پس از تأیید، از کاربران درخواست می‌شود که شماره تلفن همراه و پین کد خود را به عنوان یک اقدام امنیتی اضافی پیش از برداشت پول نقد وارد کنند.

بانک بازرگانان چین افزود که این نرم افزار تشخیص چهره با استفاده از یک الگوریتم بسیار دقیق ویژگی‌ها و شکل صورت، و همچنین زاویه‌ای که تصویر گرفته شده را تجزیه و تحلیل می‌کند. این بانک همچنین تکنولوژی تشخیص چهره را به عنوان یک معیار ثانویه به منظور کمک به تحویلدران بانک در تثبیت هویت مشتریان مورد آزمایش قرار داده است.

این بانک اخیراً دستگاههای خودپرداز با تشخیص چهره را در نمایشگاه بین المللی تکنولوژی بانکداری مالی و تجهیزات چین در شانگهای معرفی کرده است. دستگاه خودپرداز مذکور محدودیت برداشت روزانه 3000 یوآن با پایبندی به مقررات چینی دارند. بنابراین، آن دسته از مشتریانی که مایل به برداشت پول نقد بیشتری هستند مجبور به استفاده از کارت بانک خود خواهند بود. پیش از این دانشگاه Tsinghua چین اعلام کرده بود که اولین دستگاه خودپرداز مجهز به ویژگی تشخیص چهره را طراحی و توسعه داده است. 

ترجمه شده توسط حضور و غیاب رایان