دستگاه تشخیص چهره  facestation2 ؛ صورت شما کلید امنیتی است

صورت یکی از راه های تشخیص و تمایز یک شخص از بقیه است . حتی یک کودک نوپا چند روز بعد از تولدش می تواند چهره مادرش را تشخیص دهد. شناسایی یک فرد از طریق چهره محسوس تر از سایر عوامل مانند نحوه راه رفتن فرد، صدا و یا قد افراد است.

سیستم های تایید هویت بیومتریک از مشخصات فیزیکی مانند اثر انگشت ، چهره ، چشم و سیاهرگ به عنوان وسیله اعتبار سنجی استفاده می کنند. در میان این عوامل ، سیستم های شناسایی چهره  از چهره به عنوان یک وسیله اعتبار سنجی استفاده می کنند که ساده ترین روش برای شناسایی و تشخیص یک فرد از سایر افراد است. با توجه به ماهیت تکنولوژی شاسایی چهره، افراد احساس راحت تری نسبت به شناسایی چهره و اعتبار سنجی به این روش دارند.

دستگاه های تشخیص اثر انگشت که متداول ترین روش مورد استفاده برای تایید هویت می باشند، مجهز به یک سنسور نوری هستند. سیستم های شناسایی چهره به منظور تایید هویت یک فرد از دوربین هایی استفاده می نمایند که نیازی به سنسور نوری ندارند. بنابراین ، امکان تایید هویت را بدون تماس فیزیکی فراهم می نمایند. از انجائیکه سیستم ها و پایانه های شناسایی چهره از تکنولوژی اشعه مادون قرمز استفاده می کنند، یکی از معایب عمده سیستم تشخیص چهره محدودیت مکان قابل نصب است ؛ یک سیستم تشخیص چهره ، به دلیل نور قوی که در محیط است ، زمانی که کنار پنجره یا خارج از محیط باشد ، عملکرد ضعیفی دارد.

FaceStation 2 یکی از جدیدترین سیستم های تشخیص چهره شرکت سوپریما (Suprema) است که فراتر از این محدودیت ها طراحی شده است. این سیستم یک سیتم کنترل دسترسی و کنترل زمان ورود و خروج (حضوروغیاب) است که نشان دهنده تجربه کاربری بهتر مطابق با اندروید 5.0 تحت عنوان آب نبات چوبی و  آخرین الگوریتم های سخت افزاری و نرم افزاری سوپریما (Suprema)است.

فناوری تشخیص چهره پیشرفته و LED مادون قرمز نزدیک

پردازش نور محیط برای عملکرد تشخیص چهره حیاتی است. بسیاری از ترمینال های تشخیص چهره در بازار دارای مکان های نصب محدود هستند، زیرا عملکرد تشخیص بسته به میزان نور محیط متفاوت است.

2FaceStation دارای ال ای دی های مادون قرمز نزدیک عریض با حداکثر زاویه دید 80 درجه و ال ای دی های ماددون قرمز نزدیک باریک با حداقل زاویه دید 60 درجه است که قار به تشخیص چهره حتی در محیطی با روشنائی 25,000 لوکس می باشد که معادل یک محیط با نور کامل روز است (نه تابش مستقیم آفتاب). این نوع تکنولوژی امکان نصب سیستم های تشخیص چهر را در محیط های داخلی و نزدیک پنجره ها ، لابی ها و محیط خارجی ساختمان فراهم می نماید.

  

دستگاه تشخيص چهره facestation2

فناوری دیگری که  FaceStation 2 به منظور ارتقای عملکرد اتخاذ نموده است ، تحلیل های توزیع شدت پیکسل است. یکی از مشکلات مرتبط با تکنولوژی ال ای دی مادون قرمز نزدیک ، تاثیرات نور محیطی است. روشنایی محیطی می تواند نور ال ای دی مادون قرمز را بلااستفاده نماید ، زیرا دربردارنده اشعه های فرابنفش است. علاوه بر این ، سایه ای که نور محیطی بر روی چهره ایجاد می کند،  می تواند ارزیابی و استخراج ویژگی های چهره را برای الگوریتم شناسایی مشخصات چهره دشوار نماید.

جزئیات توزیع شدت پیکسل سه بعدی ، تاثیرات نور محیطی را به هنگام دریافت و ثبت تصاویر چهره به حدااقل می رساند. بنابراین ، سیستم تصاویر مادون قرمز نزدیک را با حداقل کنتراست ممکن دریافت می نماید. تشخیص شکل چهره با این تصاویر کنتراست یکنواخت، نسبت به تصاویر خیلی روشن یا خیلی تاریک ، برای الگوریتم تشخیص چهره  آسانتر است، بنابرین قادر به استخراج ویژگی های متنوع تری خواهد بود و بدین ترتیب می تواند نمونه های باکیفیت تصاویر چهره را ایجاد نماید. نمونه های با کیفیت تصاویر چهره  برای عملکرد تشخیص چهره بسيار مهم است .

دستگاه حضور و غياب facestation2

طراحی ارگونومی (طراحی بر اساس فاکتورهای انسانی)

زاویه و موقعیت دوربین در FaceStation 2 طوری تنظیم شده است که کاربران قد بلند پشت خود را بیش از حد خم نکنند. به علاوه، زوایای مختلف دید بین دوربین های بصری و مادون قرمز کاربران را قادر می سازد تا در موقعیتی قرار گیرند که برای تشخیص چهره مناسب باشد (کاربران با قراردادن چهره خود در مقابل دوربین، به راحتی می توانند موقعیت مناسب چهره را روی صفحه نمایش پیدا کنند).

مقایسه پوشش شناختی بین FaceStation و FaceStation 2

عملکرد باور نکردنی احراز هویت با پردازنده چهار هسته ای 1.4 گیگاهرتزی

 FaceStation 2با استفاده از تکنولوژی پیشرفته استخراج قالب چهره و پردازنده چهار هسته ای 1.4 گیگاهرتزی ، عملکرد استثنایی خود را اثبات می نماید. این سیستم  با استفاده از قابلیت تطبیق سازی گروهی در عرض یک ثانیه می تواند 3000 تطبیق الگو انجام دهد.

دستگاه تشخيص چهره سوپريما

تطبیق مجموعه گسترده ای از کارت های RFID (سامانه شناسایی با امواج رادیویی)با تکنولوژی Multi-RFID

FaceStation 2 تکنولوژی Multi-RFID را با پشتیبانی تمام کارت های125 کیلوهرتز و 13.56 مگاهرتز باهم نمایش می دهد. چنانچه یک مشتری از کارت خوان های 125 کیلوهرتزی مانند EM و HID Prox استفاده می نماید و می خواهد  کارتهای دسترسی را به کارت های پیشرفته تر و ایمن تر 13.56 مگاهرتز (Mifare ، Mifare DESFire ،  Felica ، iClass) تغییر دهد، پس از آن کارکنان در سایت مشتری در طول دوره تغییر می توانند از هردو کارت 125 کیلو هرتز و 13.56 مگا بایت استفاده نمایند. FaceStation 2 همچنین فناوری های ارتباطی NFC (ارتباط میدانی نزدیک) و BLE (بلوتوث کم‌انرژی) را پشتیبانی می نماید.

دستگاه كارت ساعت

تلفن های ویدئویی VoIP(انتقال صدا در اينترنت) تحت پروتکل SIP(پروتکلی برای ارسال صدا و تصویر)

همچنینFaceStation 2 به عنوان یک تلفن ویدئویی تحت پروتکل SIP (پروتکل شروع جلسه) عمل می کند و همچنین نیاز به نصب یک تلفن ویدئویی جداگانه ندارد. اگر یک سرور SIP در حال حاضر در سایت نصب شده است، می توانید از زیرساخت موجود SIP استفاده کنید. در غیر این صورت، مشتریان می توانند یکسرورSIP باز و شناخته شده که توسط سوپریما آزمایش شده وتوصیه شده است را برای استفاده از FaceStation2  به عنوان یک ویدئویو نصب کنند.

تلفن تصويري دستگاه facestation2

تشخیص چهره زنده 

FaceStation 2 عکس واقعی و تصویرمادون قرمزرا بر اساس سیستم دوربین دوگانه و الگوریتم یادگیری ماشینی هوشمند آنالیز می کند. سیستم های تشخیص چهره زنده وابسته به سخت افزار (مثلا شناسایی حرارتی چهره ، شناسایی وریدی چهره) نیازمند اجزای سخت افزاری گرانقیمت هستند و عملکرد کم دقت تری در احراز هویت و شناسایی چهره دارند.  تکنولوژی فن آوری تشخیص چهره زنده سوپریما دقت ایده آل و سرعت کنترل دسترسی و مدیریت زمان و حضور و غیاب را برای کاربران فراهم می کند.

منبع: surema

ترجمه توسط شركت حضور و غياب رايان

مشخصات كامل دستگاه تشخيص چهره FACESTATION2 را ميتوانيد با كليك بر اين قسمت مشاهده نماييد